Zdrowie-Zycie.pl


Informacje:


Strona: https://zdrowie-zycie.pl/

Adres: - -


Miejscowość: -


Kod pocztowy: -


Telefon: -


Zdrowie-Zycie.pl - Na czym polega terapia psychodynamiczna w leczeniu uzależnień
Dodaj Swoją Opine:
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Zdrowie-Zycie.pl - Na czym polega terapia psychodynamiczna w leczeniu uzależnieńOpis:


Leczenie uzależnień należy do bardzo wymagających terapii. Wyprowadzenie z nałogu wymaga ogromu pracy ze strony pacjenta i terapeuty, doświadczenia i profesjonalnego podejścia. Współczesna nauka i medycyna wykorzystują szereg metod i środków wspierających ucieczkę od zniewoleń. Nauka wciąż ewoluuje, a co za tym idzie, sukcesywnie pojawiają nowe sposoby terapii.

Jednym z nich jest wykorzystanie psychodynamiki. Na wstępie pojawia się pytanie, na czym polega terapia psychodynamiczna w leczeniu uzależnień?

 W przypadku tego rodzaju leczenia, podstawowym i kluczowym aspektem jest całościowe podejście do pacjenta. Terapeuta nie bierze pod uwagę wyłącznie jego uzależnienia, problemów z nim związanych i  sposobów na wyjście z nałogu. Tutaj analizuje się człowieka jako całość, łącznie z jego osobowością, przeżyciami i doświadczeniami.

Taka terapia ma pomóc w budowaniu dobrych relacji, wyznaczaniu sobie realnych celów i radzeniu sobie z życiem po wyjściu z uzależnienia. Odwiedzając portal internetowy zdrowie-zycie.pl można dowiedzieć się jeszcze więcej na temat takiego leczenia.

 

Data dodania: 10-12-2018

Również Niedaleko: